بررسی ها و مقالات

تولد مغز قدرتمند گوشی های پرچمدار آینده

تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 1 Plus احتمالاً در ماه می با لیتوگرافی ۴ نانومتر TSMC معرفی می‌شود و شرکت‌های وان‌پلاس، شیائومی و موتورولا نخستین مشتریانش خواهند بود.

از زمان معرفی تراشه‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون ۸ نسل یک، شایعاتی درباره‌ی نسخه‌ی «پلاس» آن در جریان بود؛ نسخه‌ای که به‌جای سامسونگ، با فرایند ۴ نانومتری TSMC‌ تولید می‌شود و احتمالاً کمتر از نسخه‌ی عادی درمعرض داغ‌شدن بیش‌از حد و افت عملکرد قرار دارد؛ چراکه گفته می‌شود لیتوگرافی ۴ نانومتر تایوانی‌ها بسیار بهینه‌تر از راهکار کره‌ای‌ها است.

اکنون از منابع موثق اخباری به گوش می‌رسد که کوالکام بالاخره از تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 1 Plus در ماه می پرده برخواهد داشت؛ بنابراین چنانچه اطلاعات جدید صحت داشته باشند، احتمالاً گوشی‌های جدید مجهز به تراشه‌ی ارتقایافته‌ی کوالکام تا پایان ماه می معرفی شوند و در ماه ژوئن دردسترس قرار گیرند. نخستین مشتریان این تراشه، شرکت‌های لنوو، موتورولا، وان‌پلاس و شیائومی خواهند بود.

شایعات حکایت از آن دارند که پرچم‌داران جدید دنیای اندروید، دستگاه‌های وان‌پلاس ۱۰ اولترا، شیائومی ۱۲ اولترا و دستگاهی از موتورولا با نام رمز Frontier خواهند بود که همگی از تراشه‌ی بهینه‌تر و قدرتمندتر Snapdragon 8 Gen 1 Plus برای تأمین توان پردازشی موردنیازشان کمک خواهند گرفت.

در حالی‌که شماره‌مدل اسنپدراگون ۸ نسل یک SM8450 است؛ ظاهراً نسخه‌ی پلاس با شماره‌مدل SM8475 معرفی خواهد شد؛ تغییری که نشان از بهبود چشمگیر عملکرد Snapdragon 8 Gen 1 Plus در مقایسه‌با مدل عادی دارد.

گفته می‌شود که کوالکام در تاریخی نزدیک به زمان معرفی اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس، از تراشه‌های جدید سری ۷ خود برای دستگاه‌های میان‌رده پرده‌برداری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *